Zwracam się do dzieci i młodzieży z prośbą, by potraktowali obecną, nietypową sytuację z powagą., dobrze wykorzystali lekcje na odległość i pracowali tak jakby robiliby to w szkole. Pamiętajcie też, by unikać spotkań w grupach i kontaktu z osobami starszymi czy schorowanymi., także własnymi dziadkami. Od naszych odpowiedzialnych postaw również zależy jak szybko miną obecne ograniczenia i restrykcje. Przejdziemy razem z Wami tą wyjątkową, edukacyjną drogę i będziemy Wam jako dorośli towarzyszyć w każdej, trudnej dydaktycznie lub wychowawczo sytuacji.

Rodziców proszę o możliwe wsparcie procesu nauczania, cierpliwe zgłaszanie problemów i możliwości rozwiązań. Zdajemy sobie sprawę, że wszyscy jesteśmy teraz przeciążeni i zmęczeni psychicznie. Wspólnie właśnie uczymy się czegoś nowego. Ważne, byśmy nie byli dla siebie zbyt surowi, działali we współpracy i z empatią. Zdajemy sobie sprawę, że na obecnym etapie prac bez Państwa pomocy i wsparcia nauka wirtualna będzie trudna.